Czwartek, 29 lutego 2024
Imieniny: Lech / Teofil

Wersja tekstowa

KLUB SENIORA

Kraków, Murzasichle oraz Zakopane

W dniach 09-11.09.2022 odbył się wyjazd integracyjny seniorów z Klubu Seniora w Drzewicy. Celem  wyprawy był Kraków, Murzasichle oraz Zakopane.  Podczas wyjazdu uczestnicy KS mieli przyjemność między innymi wyruszyć na spacer malowniczą Doliną Strążyską, wziąć udział w spacerze edukacyjnym w Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN oraz w pokazie robienia oscypka. Weekendowy pobyt w górach zakończony został udziałem we mszy świętej w Narodowym Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem.

 

 

Wycieczka do Murzasichle 2021

W dniach 24-26.09.2021r. odbyła się integracyjna wycieczka krajoznawczo-turystyczna seniorów z Klubu Seniora w Drzewicy do Murzasichle. W programie wycieczki znalazł się między innymi spacer Doliną Kościeliską, zwiedzanie Zakopanego, wjazd kolejką na Gubałówkę, z której można było podziwiać panoramę Tatr. Był również czas na modlitwę w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach oraz udział we mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na zakopiańskich Krzeptówkach.

ludzie modlący się w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej    Grupa uśmiechniętych osób w tle górskiego krajobrazu

 


Grill integracyjny 2021 w Klubie Seniora

W czwartek 9 września 2021 roku w Klubie Seniora w Drzewicy odbył się grill integracyjny, który symbolicznie zwiastował zakończenie lata, a tym samym sezonu grillowego.


 

Po długiej przerwie, spowodowanej obowiązującymi obostrzeniami sanitarnymi, w związku z COVID-19, wznowiona została działalność Klubu Seniora w Drzewicy. Uczestnicy Klubu, spotykają się dwa razy w tygodniu – we wtorki i w czwartki. Aktywnie uczestniczą w zajęciach z rękodzieła, kulinarnych i krawieckich a także dbają o swoją sprawność fizyczną, wykonując ćwiczenia, pod czujnym okiem fizjoterapeuty.

 

Z uwagi na to, że miesiąc maj jest szczególnym okresem w dniu 25.05.2021r. seniorzy podtrzymując tradycję, zgromadzili się przed obrazem Matki Bożej, by wspólnie zaśpiewać majówkę. Mimo mało sprzyjających warunków atmosferycznych, udało się również zorganizować wspólne grillowanie. Działalność Klubu Seniora w Drzewicy, dofinansowana jest w ramach projektu  „CUŚ - centrum usług środowiskowych na rzecz mieszkańców powiatu opoczyńskiego” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

 

 


 

Senioralia

Obchodzony w czwartek, 1 października 2020 r. Międzynarodowy Dzień Osób Starszych był doskonałą okazją do zainaugurowania cyklu spotkań w ramach Senioraliów Opoczyńskich 2020.

Tradycyjna formuła, która była realizowana przez Drzewickie Centrum Wolontariatu „Ofiarna dłoń” od 2016 roku, zakładała organizację wydarzenia integrującego środowisko osób starszych każdego roku w innej gminie powiatu opoczyńskiego.
W spotkaniach brało udział ponad 200 seniorów.

W tym roku ze względu na utrzymujący się stan epidemii, jubileuszowa piąta edycja wydarzenia, została zastąpiona spotkaniami w wąskim gronie z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Seniorzy z Klubu Seniora w Drzewicy mieli przyjemność gościć
w dniu swojego święta Prezesa Zarządu DCW „Ofiarna dłoń” Dominika Niemirskiego, który przekazał Seniorom garść życzeń oraz słodki upominek. Po części oficjalnej przyszedł czas na poczęstunek oraz wspólną biesiadę.

2.	Zdjęcie przedstawia uczestników Klubu Seniora , opiekuna Paulinę Wołynkiewicz oraz zastępcę Burmistrza Drzewicy Dominika Niemirskiego.1.	Zdjęcie przedstawia uczestników Klubu Seniora, fizjoterapeutę Krzysztofa Tykę oraz zastępcę Burmistrza Drzewicy Dominika Niemirskiego.

 


 

Wyjazd Seniorów na basen.

W dniu 24.09.2020r. uczestnicy Klubu Seniora udali się wraz z opiekunem na basen do Powiatowego Centrum Sportu i Rekreacji w Przysusze.

 

Celem wyjazdu jest podniesienie sprawności fizycznej oraz zminimalizowanie ograniczeń związanych z dolegliwościami zdrowotnymi z jakimi zmagają się Seniorzy.

 

Wyjazdy na basen będą powtarzały się regularnie raz na miesiąc i finansowane są
z Projektu” CUŚ- centrum usług środowiskowych na rzecz mieszkańców powiatu opoczyńskiego” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

 


 

 

W dniach 04.09 -06.09.2020 Seniorzy z Klubu Seniora w Drzewicy wzięli udział w trzydniowej wycieczce krajoznawczo-turystycznej po Ziemi Kłodzkiej.

Dzień pierwszy to czas podróży oraz zakwaterowania, wzajemnego zapoznawania się, nawiązywania nowych znajomości. Nazajutrz zaraz po śniadaniu seniorzy wraz z Panią przewodnik udali się do Skalnego Miasta - Adršpach w Czechach. Fantastyczny kamienny labirynt wyrzeźbiony siłami natury wywołał wiele pozytywnych emocji. Po kilkugodzinnym spacerze przyszedł czas na zakup czeskich pamiątek oraz powrót do Polski. Wieczorem opiekunowie przygotowali dla seniorów wieczorek integracyjny przy muzyce i ognisku, podczas którego seniorzy mieli okazję podsumować miniony dzień, podzielić się swoimi wrażeniami.

Dnia trzeciego seniorzy udali się do Kłodzka, był czas na odpoczynek w Parku Zdrojowym, wizyta
w Pijalni Wód Mineralnych oraz spacer po Starym Mieście.

 

 

 

 

 


 

Od 1 sierpnia 2020r. swoją działalność rozpoczął Klub Seniora w Drzewicy.

Klub Seniora powstał w ramach Projektu „CUŚ- centrum usług środowiskowych  na rzecz mieszkańców powiatu opoczyńskiego”, realizowanego w ramach Osi Priorytetowej 09-IX Włączenie społeczne Działania 02-IX.2 Usługi na rzecz osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym Poddziałania 01-IX.2.1 Usługi społeczne i zdrowotne Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014 - 2020 współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Klub Seniora działa w strukturach Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej
w Drzewicy.

Głównym celem Klubu jest przeciwdziałanie osamotnieniu i marginalizacji osób starszych, organizowanie spotkań integracyjnych, spotkań okolicznościowych, wieczorków tanecznych, seansów filmowych, wyjazdów do teatru itp.

Klub Seniora jest skierowany do mieszkańców gminy Drzewica, w szczególności osób niesamodzielnych, powyżej  60 roku życia.

Zajęcia ruchowe, rehabilitacyjne, warsztaty krawieckie, kulinarne, warsztaty
z rękodzieła czy też opieka psychologiczna, to tylko niektóre z zajęć, które czekają na Seniorów. W tym celu Klub Seniora został wyposażony w niezbędny sprzęt do rehabilitacji i proponowanych warsztatów.

Zajęcia prowadzone w ramach klubu nastawione będą również na zaspokajanie potrzeb towarzyskich poprzez organizowanie różnego rodzaju uroczystości, spotkań oraz na umożliwienie seniorom udziału w imprezach kulturalnych czy wycieczkach.

Klub Seniora czynny jest we wtorki w godzinach od 16.00 do 19.00 oraz
w czwartki w godzinach od 16.00 do 20.00.

 Udział w zajęciach jest bezpłatny.